Otopedia Inak

nájdete nás aj na Facebooku

Fyzioterapia

Výnimočný vďaka špecializácii

Volám sa Mgr. Simona Adamkovičová a pracujem v Artrocentre Ortopédie Inak ako fyzioterapeut. Mojou hlavnou pracovnou náplňou je fyzioterapeutická starostlivosť o pacientov po ortopedických operáciách prevažne ramenného a kolenného kĺbu.

V našom Artrocentre sa snažíme o skorú pooperačnú fyzioterapiu.
To znamená, ak to operatér a stav pacienta dovolí s cvičením sa začína prakticky ihneď.
Okrem pooperačných cvičení sa venujem aj cvičeniu bolestivej chrbtice spojenej so zlým držaním postúry, nesprávnym zaťažovaním svalových skupín, bolesťami svalov spôsobenými sedavým spôsobom života, nesprávnym dýchaním.
Na cvičenie k nám môžu prísť aj detičky, hlavne tie ktoré trápia ploché nôžky, nestabilná chrbtica či skolióza.
Pri práci s pacientom využívam mnoho špeciálnych metodík, manuálnu terapiu , cvičebné pomôcky, prvky elektroliečby a fototerapie..
Fyzioterapia prebieha v priestoroch Artrocentra v miestosti pre fyzioterapiu
Samotné terapeutické cvičenia prebiehajú individuálne.
To znamená, že pacient je na cvičení sám a terapia prebieha pod stálym dohľadom fyzioterapeuta.
Mojim cieľom je dosiahnuť u pacientov stav bez bolestí a bez pohybového obmedzenia, obnoviť ich aktívnu pohyblivosť a navodiť vnútornú spokojnosť a úsmev.
Snažím sa aby moja pomoc a odporúčania pre nich znamenali zlepšenie kvality života a zároveň pre mňa spätnú odozvu.
Odozvu v podobe osvojenia si správnych pohybových návykov a dodržiavania prevencie pred opakovanými ťažkosťami a úrazmi.

Ponúkame:

  • Komplexné cvičenia po operáciách ramenného a kolenného kĺbu
  • Cvičenie SM-systém
  • Dynamická neuromuskulárna stabilizácia
  • Kineziotaping
  • Prevencia bolestí chrbtice

Pooperačná fyzioterpia

Skorý návrat do bežnej záťaže po operáciách pohybového aparátu závisí od správnej, rýchlej a aktívnej fyzioterapie.
Základom individuálnej fyzioterapie je špičkový fyzioterapeut, ktorý sa naplno a cielene venuje konkrétnemu pacientovi. Využíva pri tom techniku rehabilitácie, aká je po danej konkrétnej operácii najlepšia.Dĺžka a intenzita starostlivosti je určená len ťažkosťami pacienta a jeho potrebami.
Naším šťastím je, že takého vynikajúceho fyzioterapeuta v osobe našej Simony nesporne máme.
Po väčšine operácii dochádza ku zhojeniu rany a upokojeniu operovaného kĺbu do cca 4–6 týždňov. Aj počas tohto obdobia je cvičenie veľmi dôležité. Len vďaka fyzioterapii sa môže správne vykonaná operácia pozitívne prejaviť a priniesť ústup ťažkostí.
Po rokoch skúsenosti a po tisíckach operácii môžem s pokojným svedomím prehlásiť, že kvalita a rýchlosť návratu do bežného života po ortopedickej operácii je závislá od správnej individuálnej fyzioterapie.

Chronická bolesť

Chronická bolesť ramena a kolena je často spôsobená mechanickým poškodením jednotlivých časti kĺbu. Nasleduje operácia a pooperačná fyzioterapia.

Druhou skupinou sú pacientis dlhodobou bolesťou z dôvodu funkčného poškodenia kĺbu. Pri týchto ťažkostiach nie je žiadna časť kĺbu mechanicky poškodená. Jednotlivé časti kĺbu však navzájom zle spolupracujú. Ide o stuhnuté a nefunkčné svaly, skrátene a podráždené šľachy, vzájomná poloha kostí v danom kĺbe je nesprávna.
Pokiaľ chceme tieto obtiaže vyriešiť, znova sa k slovu dostáva kvalitná fyzioterapia. V týchto prípadoch lieky, obstreky a infúzie len stlmia a prekryjú ťažkosti.

Pokiaľvás trápia bolesti ramena a kolena, potrebujete špecializovanú fyzioterapiu. Buď ako konzervatívny postup pri funkčnej bolesti kĺbu, alebo ako pooperačné cvičenie za účelom skorého návratu do plnej záťaže.

Pokiaľ chcete vyriešiť vaše ťažkosti, ste na správnom mieste.

Výkony nie sú hradené zdravotnou poisťovňou.


Objednávanie sa na fyzioterapiu na tel, čísle u:

Mgr. Adamkovičová: 0905 248 685 – fyzioterapeutka


Na vrch