Otopedia Inak

nájdete nás aj na Facebooku

Fyzioterapia

Výnimočný vďaka špecializácii

Hlavnou náplňou nášho artrocentra je poskytovať špičkové služby pre pacientov s bolesťou kolena a ramena. Neoddeliteľnou súčasťou tejto starostlivosti je pooperačná fyzioterapia po ortopedických operáciách a kvalitná fyzioterapia chronických funkčných porúch.


Pooperačná fyzioterpia

Skorý návrat do bežnej záťaže po operáciách pohybového aparátu závisí od správnej, rýchlej a aktívnej fyzioterapie.
Základom individuálnej fyzioterapie je špičkový fyzioterapeut, ktorý sa naplno a cielene venuje konkrétnemu pacientovi. Využíva pri tom techniku rehabilitácie, aká je po danej konkrétnej operácii najlepšia.Dĺžka a intenzita starostlivosti je určená len ťažkosťami pacienta a jeho potrebami.
Naším šťastím je, že takého vynikajúceho fyzioterapeuta v osobe našej Simony nesporne máme.
Po väčšine operácii dochádza ku zhojeniu rany a upokojeniu operovaného kĺbu do cca 4–6 týždňov. Aj počas tohto obdobia je cvičenie veľmi dôležité. Len vďaka fyzioterapiisa môže správne vykonaná operácia pozitívne prejaviť a priniesť ústup ťažkostí.
Po rokoch skúsenosti a po tisíckach operáciimôžem s pokojným svedomím prehlásiť, že kvalita a rýchlosť návratu do bežného života po ortopedickej operácii je závislá od správnej individuálnej fyzioterapie.

Chronická bolesť

Chronická bolesť ramena a kolena je často spôsobená mechanickým poškodením jednotlivých časti kĺbu. Nasleduje operácia a pooperačná fyzioterapia.

Druhou skupinou sú pacientis dlhodobou bolesťou z dôvodu funkčného poškodenia kĺbu. Pri týchto ťažkostiach nie je žiadna časť kĺbu mechanicky poškodená. Jednotlivé časti kĺbu však navzájom zle spolupracujú. Ide o stuhnuté a nefunkčné svaly, skrátene a podráždené šľachy, vzájomná poloha kostí v danom kĺbe je nesprávna.
Pokiaľ chceme tieto obtiaže vyriešiť, znova sa k slovu dostáva kvalitná fyzioterapia. V týchto prípadoch lieky, obstreky a infúzie len stlmia a prekryjú ťažkosti.

Pokiaľvás trápia bolesti ramena a kolena, potrebujete špecializovanú fyzioterapiu. Buď ako konzervatívny postup pri funkčnej bolesti kĺbu, alebo ako pooperačné cvičenie za účelom skorého návratu do plnej záťaže.

Pokiaľ chcete vyriešiť vaše ťažkosti, ste na správnom mieste.

Na vrch